Eğitim Alanında Faaliyetler

Gebkim Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı, çağdaş, hür düşünceye sahip, hoşgörülü, idealist, içinde vatan
sevgisi olan ve bu sevgiden aldığı güçle üreten, ürettikçe çevresine ivme kazandıran, etrafında fark yaratabilen; farklılıklara da saygı duyabilen, dürüst ahlaklı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek hedefi ile eğitim alanında da desteklerini sürdürmektedir.

Eğitim Bursları

GEBKİM Vakfı kurulur kurulmaz ilk etapta 24 dar gelirli ve ihtiyaç sahibi veya başarılı öğrenciye burs vermeye başladı. Vakıf halen 39 üniversite öğrencisine aylık burs vermektedir.

Anadolu Bursiyerleri

Koç Üniversitesi tarafından uygulanmakta olan “Anadolu Bursiyerleri” projesine 2018-2019 eğitim öğretim döneminde katkı sağlandı.

Kodlama ve Robotik Atölyeleri

Kocaeli Valiliği tarafından başlatılan “Kodlama ve Robotik Atölyeleri” projesi kapsamında bir atölyeye katkı verdi.

Satranç Sporcumuza Destek

GEBKİM Vakfı, sportif ve sosyal faaliyetlerde başarı gösteren çocuk ve gençleri destekleyerek uluslararası platformlarda ülkemizi temsil etmelerini sağlıyor. Satrançta kendi yaş grubunda Türkiye ve Avrupa birincisi olan, FIDE (Uluslararası Satranç Federasyonu) Mart 2019 listesine göre dünya klasmanında ise 5’inci sırada yer alan 2005 doğumlu Işık Can vakfın destek sağladığı isimlerden. İlk dünya şampiyonluğunu 2012 yılında 7 yaşındayken tadan oyuncu, aynı tarihte düzenlenen Dünya Satranç Olimpiyatı’nda Olimpiyat Tarihinin En Küçük Oyuncusu seçildi.