Sağlık Alanında Faaliyetler

Kocaeli’ne değer katan projeler yürüten Gebkim Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı, sağlık alanında yaptığı çalışmalar, hizmetler ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine sağladığı katkılar ile de ön plana çıkmaktadır.

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı ile Kocaeli Üniversitesi arasında Temmuz 2019’da kapsamlı bir işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol uyarınca GEBKİM Vakfı, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde yer alan Tıp Fakültesi ile Gastroentoloji ve diğer birim ve polikliniklere de destek olmaya başladı. Bu işbirliği kapsamında Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaların çalışanları, Kocaeli Üniversitesi’ndeki tıbbi tesislerden sağlık hizmeti alabiliyorlar.

Kocaeli Üniversitesi’nde açılışı 09 Ağustos 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan yeni poliklinik binasında bulunan Gastroentoloji servisindeki 6 adet VIP odanın döşenmesi, ayrıca bekleme salonu ve kafenin yapımı gerçekleştirildi. Ayrıca pandemi ile mücadele kapsamında yüz yüze eğitime devam eden Tıp Fakültesi yemekhanelerinin gereken sağlık ve mesafe önlemlerini sağlar hale getirilmesi için önemli çalışmalar yürütüldü.