Gebkim M.T.A.L.

GEBKİM Eğitim Vakfı’nın kuruluş amacı, Türk Kimya Sanayii’nin ihtiyaç duyduğu ve aynı zamanda Atatürk İnkılâp ve İlkelerine bağlı, ilerici, her yönden dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe sahip hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan üretken, yapıcı ve yaratıcı bireyler yetiştirmek ve bu doğrultuda da gerek Kimya Sanayiimizin gerekse ülkemizin gelişmesini sağlamak ve uluslararası düzeyde layık olduğu yeri alması yolunda katkıda bulunmaktır.

Bu doğrultuda Kimya sektöründe kurulu sektör örgütlerinin birlikteliği ve sektörün daha ileriye gitmesi için faaliyette bulunmak, kimya ve yan sanayinin ortak projelerini yürütmek, bu bağlamda kimya sektörünün talep ettiği iş gücünü sağlayacak her türlü çalışma, eğitim ve belgelendirme faaliyetlerini yapmak ve desteklemek, istihdamı destekleyici çalışmalar yapmak, kimya sektöründe çalışacak işgücünün Mesleki eğitimine katkı sağlamak ve her türlü sosyal faaliyette bulunmaktır.

Okulumuzdan Haberler

LGS Tercihleri Açıklandı

| Genel, MTAL | No Comments
Yeni eğitim - öğretim yılında aramıza katılacak yeni öğrencilerimizi tebrik eder ve bu vizyonun bir parçası oldukları için teşekkür ederiz. Yeni öğrencilerimize tüm eğitim - öğretim hayatında başarılar dileriz.

GEBKİM MTAL Öğrencileri Girişimcilikte de Zirveye Aday

| Genel, MTAL | No Comments
GEBKİM Vakfı’nın geniş vizyonu ve katkıları ile başarı çıtasını yükseltmeye devam eden GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, lise öğrencilerinin eğitimleri sırasında iş dünyası ile tanışmaları ve girişimcilik kültürünü öğrenmelerini…

GEBKİM MTAL Ar-Ge Merkezi oldu

| Genel, MTAL | No Comments
GEBKİM Vakfı tarafından desteklenen GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitimde 43. Ar-Ge Merkezi oldu. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in GEBKİM MTAL ziyareti sırasında müjdesini ve 1 milyon…

Gebkim Vakfı’nın Avrupa Vizyonu Gerçeğe Dönüştü

| Genel, MTAL | No Comments
GEBKİM Vakfı’nın eğitimde sınır tanımayan hedef ve vizyonu GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Avrupa’ya taşıdı. Avrupa Birliği projelerine başvuru kolaylığı, AB’deki eğitim kurumları ile ortak projeler geliştirilmesi, GEBKİM MTAL…

120

Öğrenci

12

Laboratuvar

20

Derslik

Tamamen Yenilenmiş Bir Okul

Gebkim M.T.A.L.’nın 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılına başlamadan önce; dersliklerin bulunduğu ana bina, laboratuvar binası, atölye binası ve okul bahçesi ile A’dan Z’ye yenilendi.

Modern İç Mimari

Gebkim M.T.A.L. yenilenirken modern, öğrencilerinin bulunmaktan keyif alacakları ortamlar sağlanmaya çalışıldı.

Gelişmiş Laboratuvarlar

Gebkim M.T.A.L.’nın sahip olduğu eksiksiz kimya ekipmanları ve 12 laboratuvar ile öğrenciler, kimyayı deneyimleyerek öğreniyorlar.

Uygulamalı Eğitim

Gebkim M.T.A.L. öğrencileri, kurulan atölyelerde daha öğrencilik sürelerinde gerçek bir üretim tesisi deneyimi yaşayarak çalışma hayatlarına tecrübeli olarak başlama şansı yakalıyor.

Staj ve İş Garantisi

Gebkim M.T.A.L.’nin sanayi ile iç içe olan yapısı sayesinde okulumuz son sınıf öğrencileri Gebkim OSB bünyesinde staj yapma ve mezuniyetleri sonrası çalışma fırsatı buluyor.

Sosyal Hayat

Gebkim M.T.A.L. öğrencileri, iş dünyası için kazanımlarının yanı sıra sosyal hayatlarında da başarılarılarını destekleyecek, itibarlı eğitim kurumlarından çeşitli eğitimler almaktadır. Ayrıca okul içerisinde ve dışarısında gerçekleştirilen kulüp faaliyetleri, ve etkinlikler ile sosyal becerileri arttırılmaktadır.